Dlaczego język hiszpański

  • Opublikowano: 11/09/2015

W ciągu ostatnich dwóch dekad język hiszpański stał się jednym z najpopularniejszych języków obcych nauczanych w szkołach. Dotyczy to nie tylko Polski, acz w naszym kraju zjawisko to ma niewątpliwie wyjątkową skalę.

Dotąd język hiszpański kojarzył się przede wszystkim z atrakcyjną turystycznie Hiszpanią. Dziś jednak staje się on językiem uniwersalnym, z pewnością panamerykańskim, reprezentując bogatą i dynamiczną kulturę kilkunastu krajów hiszpańskojęzycznych, jednocześnie zyskując status drugiego języka urzędowego w USA.

Dlaczego Gimnazjum Hispaniola

  • Opublikowano: 11/09/2015

TRADYCJA

Gimnazjum Hispaniola funkcjonuje w Zespole Szkół Społecznych „Bednarska” od 2013 roku. Powstało z potrzeby ciągłości edukacji, jest najmłodszym gimnazjum w Zespole, szkołą z rozszerzonym programem nauczania języka hiszpańskiego. W 1989r. zaczęliśmy uczyć w pierwszej niepublicznej szkole w Europie postkomunistycznej – w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym ”Bednarska”.

Hispaniola i Haiti

  • Opublikowano: 11/09/2015

Hispaniola to zlatynizowana wersja nazwy Española, czyli Mała Hiszpania, nadanej w 1492 podczas pierwszej wyprawy Kolumba wyspie nazywanej dzisiaj Haiti. W 1791 pod wpływem rewolucji francuskiej na wyspie wybuchły bunty niewolników. Po zniesieniu niewolnictwa, powstańcy proklamowali w 1801 niezależną republikę. My natomiast w roku 2012 proklamujemy naszą niezależną Republikę Szkolną.

Profil szkoły

  • Opublikowano: 11/09/2015

Nasz facebook

O aktualnościach i ciekawostkach dotyczących życia naszego gimnazjum można poczytać na naszym facebooku

Nasz budynek

Do budynku przy ul. Zawiszy 13 wprowadziliśmy się we wrześniu 2012r. Od razu rozpoczęliśmy remonty i modernizację, w marcu 2013r. otworzyliśmy salę kinową. Proces ubednarskowienia budynku trwa, jego gospodarzami są uczniowie i nauczyciele.

Nasi nauczyciele

O szkole: