Spotkanie z Pauline Dörrich

  • Opublikowano: 09/10/2016

30.09.2016 roku gościem naszej szkoły była Pauline Dörrich, 15-letnia dziewczynka ze Stuttgartu. Z uwagi na swoją spektakularną działalność na rzecz uchodźców została zaproszona na konferencję Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, która w dniach 19. - 30. 09. odbywała się w Warszawie. Przed przedstawicielami 57 państw członkowskich opowiedziała o swoich doświadczeniach i działaniach na rzecz emigrantów. Przy okazji pobytu w Warszawie odwiedziła naszą szkołę, by również nam przybliżyć sytuację uchodźców z Syrii i Afganistanu w Niemczech oraz opowiedzieć o swojej aktywności w tym zakresie. Spotkanie z uczniami I SLO “Bednarska” odbyło się w języku niemieckim i było tłumaczone przez uczniów Matyldę Berus i Krzysztofa Kostrzewę.

Link do strony Pauline: refugeekidsofstuttgart.org

Aktualności: