Język hiszpański

Bartłomiej Pielak

Ukończyłem sekcję hiszpańską Katedry Iberystki UW oraz Podyplomowe Studia Polonistyczne w PAN. W Hispanioli, oprócz nauczania języka hiszpańskiego, realizuję się w pracy wychowawczej oraz jako strażnik pamięci o warszawskiej społeczności żydowskiej. W nielicznych wolnych chwilach słucham różnorodnej muzyki (w zależności od pogody, pory roku i stanu ducha), oglądam mniej lub bardziej sensowne filmy, zamierzam wreszcie zrobić znaczące postępy w języku portugalskim, a także piję za dużo kawy. Ponadto, nierzadko się zdarza, że rozśpiewuję się w samochodzie i oraz że wybucham mało dyskretnym śmiechem w niekoniecznie stosownych miejscach tudzież momentach.


Elżbieta Ratajczak

Język hiszpański to moje poletko, które wspólnie z moimi uczniami uprawiam z prawdziwą pasją. Sprawia mi to ogromną przyjemność, ale nie jedyną. Dobra książka, dwa koty i pies (schroniskowe) pomagają mi się skutecznie wyciszyć po całym dniu pracy. Pasjonuje mnie też tworzenie, a szczególnie biżuterii – kolczyki, wisiory, bransoletki, naszyjniki odzwierciedlają moje nastroje i kolorystyczne upodobania. Świat jest ciekawy i trzeba czerpać z tego źródła jak najwięcej – to jest moje motto.


Anna Rochowiak

Iberystka. Jako dziecko marzyła zostać żoną Tony’ego Halika. W wieku 20 lat po raz pierwszy wyjechała z plecakiem do Hiszpanii. Potem dużo podróżowała głównie po krajach Ameryki Łacińskiej. Chciała poznać świat, ludzi, historię i siebie. Odnalazła swoje miejsce w tej szkole, gdzie jako nauczycielka języka hiszpańskiego swoją wiedzą i pasją dzieli się z uczniami.


Daria Losana-Tracz

Jestem iberystką. Hiszpania to mój drugi dom. Uwielbiam jej sródziemnomorski klimat i kuchnię. Lubię pracować z młodzieżą, dzielić się z nią wiedzą i rozmawiać na różne tematy. Jako dziecko bardzo lubiłam malować i marzyłam o studiach na ASP. Gdybym nie była nauczycielką, pewnie zostałabym projektantką. Kreatywność bardzo pomaga mi w tworzeniu nowych pomysłów na lekcje. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki, chodzić do kina i piec ciasta. Panicznie boję się pająków.