European Mobility Day – Warsaw

  • Opublikowano: 11/01/2017

W dniach 20 – 26 listopada br. Społeczne Gimnazjum Hispaniola gościło u siebie młodzież ze szkół partnerskich projektu Erasmus + COME! Czas spędzony wspólnie poświęcony był wzajemnemu poznaniu się, przedstawieniu swoich szkół oraz wyłonieniu zwycięzcy konkursu na logo Projektu.

Ponadto, uczestnicy spotkania mieli też okazję zaznajomić się z historią Warszawy podczas wspólnego spaceru na Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście, oraz poznać historię Żydów polskich w czasie wycieczki do Muzeum Polin.

Jeden z dni projektowych poświęciliśmy na wyjazd do Łodzi, miasta czterech kultur. Tam zapoznaliśmy się trudną historią Łódzkiego Getta (Stacja Radegast, oddział Muzeum Tradycji Niepodległościowych), spacerowaliśmy krótko po Piotrkowskiej oraz zwiedziliśmy Muzeum Miasta Łodzi, mające swoją siedzibę w Pałacu Poznańskiego.

Całość zwieńczyło wspólne przygotowanie i prezentacja podsumowania dokonań całego tygodnia wspólnych międzynarodowych doświadczeń.

Popołudnia spędzone w gronie rodzin goszczących obfitowały w różnorodne spotkania, wycieczki i zajęcia, sprawiając radość i wzbogacając ich uczestników, w rezultacie czego nasi goście zabrali ze sobą miłe wspomnienia z pobytu w Warszawie.

Galeria zdjęć - European Mobility Day – Warsaw - 2016