Polski dla Gości – nowa akcja Bednarskiej

  • Opublikowano: 15/12/2015

Szanowni Państwo, nasz Zespół szkół rozpoczyna nową akcję o nazwie Polski dla Gości. Reagując na coraz częstsze przejawy ksenofobii w Europie i w naszym kraju, realizujemy projekt wspierania cudzoziemców, którzy znaleźli się w Polsce, chcą nauczyć się języka polskiego i mają uregulowany status prawny. Wierzymy, że w trudnych czasach ważne dla nas od 25 lat wartości pozostają nadal aktualne. Współpracujemy z Fundacją Ocalenie, przyłączamy się do projektu polegającego na organizowaniu darmowych kursów języka polskiego dla cudzoziemców. Od tego roku oprócz siedziby Fundacji Ocalenie przy ulicy Koszykowej 24/1 Goście będą uczyć się także w 1 SLO „Bednarska” przy ulicy Zawiszy 13. Zajęcia w Fundacji rozpoczynają się w styczniu a w 1 SLO w lutym. Akcja została poparta przez Zarząd Towarzystwa Przyjaciół 1 SLO i dyrektorów wszystkich szkół Zespołu.

Jak możesz wesprzeć akcję Polski dla Gości?

Szukamy wolontariuszy, którzy poprowadzą lekcje dla cudzoziemców. Zajęcia mogą prowadzić nie tylko nauczyciele mający odpowiednie uprawnienia, ale także osoby pełnoletnie, które ukończą weekendowe szkolenie w Fundacji Ocalenie.

Szukamy także wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji przedsięwzięcia, w tym uczniów naszego Zespołu, którzy nie mają ukończonych 18 lat.

Kontakt: pdg@bednarska.edu.pl

Wanda Łuczak

Dyrektor 1 SLO „Bednarska”

Aktualności: