Dlaczego język hiszpański

  • Opublikowano: 11/09/2015

W ciągu ostatnich dwóch dekad język hiszpański stał się jednym z najpopularniejszych języków obcych nauczanych w szkołach. Dotyczy to nie tylko Polski, acz w naszym kraju zjawisko to ma niewątpliwie wyjątkową skalę.

Dotąd język hiszpański kojarzył się przede wszystkim z atrakcyjną turystycznie Hiszpanią. Dziś jednak staje się on językiem uniwersalnym, z pewnością panamerykańskim, reprezentując bogatą i dynamiczną kulturę kilkunastu krajów hiszpańskojęzycznych, jednocześnie zyskując status drugiego języka urzędowego w USA.

Specjaliści zgodni są co do tego, że informacje krążące po Globalnej Wiosce coraz częściej będą podawane także w języku hiszpańskim. Nikt nie twierdzi, iż wyprze on język angielski z pozycji języka uniwersalnego. Jednak należy się liczyć z tym, iż właśnie język hiszpański stanie się drugim lub trzecim (nie wolno przecież zapominać o języku chińskim) światowym językiem komunikacji i informacji.

Gimnazjum HISPANIOLA jest odpowiedzią na tę tendencję. Uważamy, że znajomość języka angielskiego jest dziś oczywistością dla młodzieży w wieku gimnazjalnym. Nasza oferta to intensywna nauka języka hiszpańskiego jako PIERWSZEGO języka obcego, poprzez codzienny z nim kontakt na rozmaitych przedmiotach. W ten sposób nasza młodzież będzie potrafić nie tylko komunikować się w tym języku, lecz również zdobędzie szeroką wiedzę dotyczącą świata hiszpańskojęzycznego.

Bednarski duch plus pionierski pomysł sprawią, iż absolwenci Gimnazjum HISPANIOLA będą przygotowani do swobodnego, elastycznego i świadomego funkcjonowania we współczesnym świecie. Zamysł ten z pewnością wykracza poza tradycyjne gimnazjalne ramy.

 

Artykuły w języku angielskim:

http://www.bbc.co.uk/learningzone/clips/spanish-world-language-the-future/8624.html

http://latino.foxnews.com/latino/news/2012/11/30/future-spanish-as-international-language-on-line-in-us/

http://www.pewresearch.org/fact-tank/2013/09/05/what-is-the-future-of-spanish-in-the-united-states/

http://www.worldcrunch.com/default/as-spanish-nears-half-a-billion-speakers-worldwide-its-next-conquest-is-asia/cervantes-institute-spanish-language-asia-facebook/c0s10674/

 

Artykuły w języku hiszpańskim:

http://www.eleconomista.es/emprendedores-reportajes/noticias/4712065/04/13/El-espanol-unA-LENGUA-con-mucho-futuro.html

http://actualidad.orange.es/cultura/espanol-tiene-un-futuro-extraordinario-como-primera-lengua-hablada.html